Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Časté otázky

Áno, na šoférovanie ti bude stačiť vodičský preukaz skupiny B.

Presne znenie v zákone:

Vodičské oprávnenie skupiny B oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny B, ako aj motorové vozidlá skupiny AM a B1; jazdnú súpravu podľa § 75 ods. 7 písm. b)

((7) Do skupiny motorových vozidiel B patria:

a) motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny AM, A1, A2, A a T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré sú konštruované a určené na prepravu najviac ôsmich osôb okrem vodiča; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,

b) motorové vozidlá podľa písmena a) s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 4 250 kg.).

Pri objednaní karavanu telefonicky, e-mailom alebo cez online rezerváciu je vozidlo dočasne rezervované po dobu 3 dní. Po zaplatení zálohy vo výške tretiny ceny prenájmu sa dočasná rezervácia mení na záväznú.

Zaplatenie zálohy môžete uskutočniť 2 spôsobmi. Prvá možnosť je zaplatiť za zálohu osobne na adrese firmy. Druhá možnosť je, že zálohu zaplatíte prevodom na účet: SK26 7500 0000 0040 3001 2115 a do popisu napíšete meno a termín rezervácie. V prípade online rezervácie uvediete variabilný symbol zo systémového e-mailu doručeného po vytvorení rezervácie.

Ak nebude záloha zaplatená do 3 dní od dočasnej rezervácie, rezervácia sa zruší a vozidlo bude ďalej ponúkané ako voľné.

Autokaravan, vyčistený a skontrolovaný, si preberáte u nás firme na adrese: Vrútocká cesta 761/8, v Sučanoch. V prípade záujmu je možné autokaravan pristaviť na vami určené miesto za poplatok 1 €/km.

Pri preberaní autokaravanu vás poučíme ako ho správne používať (cca 30 – 60min.) Je potrebné predložiť platný občiansky a vodičský preukaz a vyplatiť dohodnutú sumu za prenájom a kauciu (1000 €). 

Prevzatie je možné počas pracovných dní v čase od 09.00 do 18.00 hod. V prípade prevzatia mimopracovných dní v čase od 09.00 do 18.00 si účtujeme poplatok 60 €.

Autokaravan môžeš vrátiť počas pracovných dní v čase od 09:00 do 18.00 hod. Za poplatok 1 €/km je možné ho pristaviť na tebe určenom mieste.

Pri vrátení karavanu sa kontroluje stav vozidla. Ak si karavan nestihol včas upratať, môžeš tak urobiť u nás. V prípade príchodu po 18.00 hod. si účtujeme poplatok. Autokaravan je možné vrátiť i mimo otváracích hodín. Vrátanie prebieha samoobslužne. 

Áno. V prípade záujmu je možné autokaravan pristaviť na určené miesto za poplatok 1 €/km.

Pri jazde je zakázané sa pohybovať po autokaravane. Je nevyhnutné sedieť na mieste a byť zapásaný bezpečnostným pásom. Všetky strešné a bočné okná sa musia vždy pred jazdou zavrieť. 

Nocovať môžeš v podstate, kdekoľvek podľa vlastného uváženia. Odporúčame stáť najmä na vyhradených miestach/kempoch, servisných parkoviskách a parkoviskách, kde neplatí zákaz státia pre karavany. 

Bezplatné/platené parkovisko pre karavany si môžeš nájsť na tejto užitočnej aplikácii ,kde nájdeš okrem iného aj servisné parkoviská (na vypustenie odpadovej vody a doplnenie pitnej vody), práčovne, miesta na piknik a iné. 

V autokaravane nájdeš všetky základné veci potrebné na kempovanie a varenie. Vrátane prestieradiel na postele. V prípade, že máš záujem aj o periny, účtujeme si poplatok 10 €. 

Samozrejme, súčasťou výbavy je aj povinná výbava vozidla (platná na území SR), a to homologizovaný prenosný výstražný trojuholník, bezpečnostný reflexný odev, náhradné koleso s diskom a s náhradnou pneumatikou, kľúč na matice alebo na skrutky kolies a príručný zdvihák, lekárnička.

Každý vodič je povinný sa ubezpečiť, že táto povinná výbava je súčasťou vozidla.

V našej karavan požičovni nemáme problém s domácimi miláčikmi, ale je potrebné nás vždy vopred informovať. Každé zvieratko by malo mať vlastný pelech na spanie. 

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov