Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Časté otázky

Áno, na šoférovanie ti bude stačiť vodičský preukaz skupiny B.

Presne znenie v zákone:

Vodičské oprávnenie skupiny B oprávňuje viesť motorové vozidlá skupiny B, ako aj motorové vozidlá skupiny AM a B1; jazdnú súpravu podľa § 75 ods. 7 písm. b)

((7) Do skupiny motorových vozidiel B patria:

a) motorové vozidlá okrem vozidiel skupiny AM, A1, A2, A a T, ktorých najväčšia prípustná celková hmotnosť nepresahuje 3 500 kg a ktoré sú konštruované a určené na prepravu najviac ôsmich osôb okrem vodiča; k motorovému vozidlu tejto skupiny smie byť pripojené prípojné vozidlo s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 750 kg,

b) motorové vozidlá podľa písmena a) s prípojným vozidlom, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť presahuje 750 kg za predpokladu, že najväčšia prípustná celková hmotnosť jazdnej súpravy nepresahuje 4 250 kg.).

Pri objednaní karavanu telefonicky, e-mailom alebo cez online rezerváciu je vozidlo dočasne rezervované po dobu 3 dní. Po zaplatení zálohy vo výške tretiny ceny prenájmu sa dočasná rezervácia mení na záväznú.

Zaplatenie zálohy môžete uskutočniť dvomi spôsobmi. Prvá možnosť je zaplatiť za zálohu osobne na adrese firmy. Druhá možnosť je, že zálohu zaplatíte prevodom na účet: SK26 7500 0000 0040 3001 2115 a do popisu napíšete meno a termín rezervácie. V prípade online rezervácie uvediete variabilný symbol zo systémového e-mailu doručeného po vytvorení rezervácie.

Ak nebude záloha zaplatená do 3 dní od dočasnej rezervácie, rezervácia sa zruší a vozidlo bude ďalej ponúkané ako voľné.

Autokaravan, vyčistený a skontrolovaný, si preberáte u nás firme na adrese: Vrútocká cesta 761/8, v Sučanoch. V prípade záujmu je možné autokaravan pristaviť na vami určené miesto za poplatok 0,6 €/km.

Pri preberaní autokaravanu vás poučíme ako ho správne používať (cca 30-60min.) Je potrebné predložiť platný občiansky a vodičský preukaz a vyplatiť dohodnutú sumu za prenájom a kauciu (1000 €). Prevzatie je možné v čase od 09.00 do 18.00 hod.

Autokaravan môžeš vrátiť v čase od 09:00 do 18.00 hod. Za poplatok 0,6 €/km je možné ho pristaviť na tebe určenom mieste.

Pri vrátení karavanu sa kontroluje stav vozidla. Ak si karavan nestihol včas upratať, môžeš tak urobiť u nás. V prípade príchodu po 18.00 hod. si účtujeme poplatok.

Áno. V prípade záujmu je možné autokaravan pristaviť na určené miesto za poplatok 0,6 €/km.

Pri jazde je zakázané sa pohybovať po autokaravane. Je nevyhnutné sedieť na mieste a byť zapásaný bezpečnostným pásom. Všetky strešné a bočné okná sa musia vždy pred jazdou zavrieť. 

Nocovať môžeš v podstate, kdekoľvek podľa vlastného uváženia. Odporúčame stáť najmä na vyhradených miestach/kempoch, servisných parkoviskách a parkoviskách, kde neplatí zákaz státia pre karavany. 

Bezplatné/platené parkovisko pre karavany si môžeš nájsť na tejto užitočnej aplikácii ,kde nájdeš okrem iného aj servisné parkoviská (na vypustenie odpadovej vody a doplnenie pitnej vody), práčovne, miesta na piknik a iné. 

V autokaravane nájdeš všetky základné veci potrebné na kempovanie a varenie. Vrátane prestieradiel na postele. V prípade, že máš záujem aj o periny, účtujeme si poplatok 10 €.

V našej karavan požičovni nemáme problém s domácimi miláčikmi, ale je potrebné nás vždy vopred informovať. Každé zvieratko by malo mať vlastný pelech na spanie. 

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov