Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Cesta do Cannes cez Alpy

Lago di Resia

Lago di Resia

Je tomu už pomaly rok, čo sme sa vydali na prvú cestu autokaravanom zapožičaným cez požičovňu karavanov a autokaravanov. Povedal som si , že našu cestu skúsim opísať a napíšem teda môj prvý cestopis. Dopredu sa ospravedlňujem za chyby, ale dajako sa začať musí 🙂 . Vyštartovali sme na obed z Turca respektíve zo Sučian. Na diaľnici sme zaradili piaty rýchlostný stupeň a pustili sme sa smerom na Bratislavu, kde sme naložili ďalšieho člena posádky, dokúpili potraviny a vydali sa smerom na Innsbruck ,oproti noci . Kedže sme boli dva páry, chlapi sa mohli za volantom striedať. Ten čo práve nešoféroval, si mohol pospať. Je to síce zakázané, no policajti nás našťastie nechytili.Cestovali sme celú noc a nad ránom sme zastali v Landecku. Chvíľku sme si oddýchli a ďalej pokračovali smerom na Lago di Resia. Tam sme si dali raňajky s pekným výhľadom na vežičku.

[one_third]Lago di Resia[/one_third][one_third]Lago di Resia ...[/one_third][one_third_last]Stúpanie na  Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third_last]Po raňajkách a peknej prechádzke sme pokračovali smerom na Passo Stelvio-Stilfserjoch do nadmorskej výšky 3000 m.n.m. a užívali sme si krásnu panorámu zo všetkých strán.
Stúpame vyššie a vyššie. Tesne pod vrcholom sedla Passo Stelvio-Stilfserjoch sme si spravili obed s nádherným výhľadom. V takýchto chvíľach si vždy uvedomím, prečo karavaning tak milujem! Svišť !?
[one_third]Tesne pod vrcholom  sedla Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third][one_third]Tesne pod vrcholom  sedla Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third][one_third_last]Tesne pod vrcholom  sedla Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third_last]V sedle Passo Stelvio-Stilfserjoch začalo akurát pršať, tak sme si ani neužili menšie turistické centrum so stánkami, ktoré sú plne suvenírov , párok a varenou kukuricou. Pustili sme sa rovno dole a doteraz ľutujem, že pršalo a nemohli sme ísť na bicykloch.[one_third]Svišť !?[/one_third][one_third]Tesne pod vrcholom  sedla Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third][one_third_last] Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third_last]Našou ďalšou zastávkou, aj keď neplánovanou bolo jazero Lago di Como. Ktoré vytvorili strmé svahy Álp a nazbierali dostatok vody. Jazero je také veľké, že svojou rozlohou patrí medzi tretie najväčšie v Taliansku a hĺbkou 410 m patrí medzi najhlbšie v Európe. Jeho brehy sú väčšinou strmé, skalnaté a vysoké . Nezdržali sme sa tu príliš dlho, lebo sme sa tešili na more, keďže bol stred júna. Pokračovali sme smerom na Lecco cez Miláno kde sme poblúdili a pokračovali sme smerom na Génovú.
[one_third]V sedle Passo Stelvio-Stilfserjoch [/one_third][one_third]jazero  Lago di Como[/one_third][one_third_last]jazero  Lago di Como[/one_third_last]Zastavili sme asi 30 km smerom na Nice okolo polnoci. Bolo cítiť vo vzduchu krásnu vôňu mora a šumenie vĺn. Ráno sme sa pekne naraňajkovali, poniektorý aj okúpali a pustili sme sa ďalej smerom na Monaco. Cesta popri pobreží bola pomalá no zaujímavá s občasnými výhľadmi na more. V Monte Carlu bol menši problém s parkovaním, už sme sa mysleli, že nič nenájdeme. No v poslednej chvíli sme uvideli voľne miesto vedľa Lotusa.
[one_third]jazero  Lago di Como[/one_third][one_third]V Monte Carlu [/one_third][one_third_last]V Monte Carlu [/one_third_last]
Na druhý deň sme si to zamierili do Nice a ďalej sme pokračovali do cieľa našej cesty Cannes. Našli sme si pekne miesto cca 2 metre od pláže a popritom sme boli v centre mesta. Veľmi sa nám tam páčilo až na ceny v reštauráciách. V Cannes to stále žije a centrum sa oplatí určite pozrieť.Nepotrebovali sme ani kemp 1 km od miesta, kde sme stali bolo servisné parkovisko pre karavany. Takže, doplniť vodu a vyprázdniť odpadové nádoby nebol problém. Servisné parkovisko a dalo sa platiť kartou.
[one_fifth]servisne parkovisko[/one_fifth]
[one_fifth]pláž v Cannes [/one_fifth]
[one_fifth]servisne parkovisko[/one_fifth]
[one_fifth]v noci na pláži v Cannes[/one_fifth]
[one_fifth_last]Porto Venere [/one_fifth_last]
Večerné posedenie pri vínečku bolo veľmi príjemné. Po troch dňoch na jednom mieste nás to však začalo nudiť a povedali sme si, že by sme mohli ešte navštíviť radšej niečo nové na ceste spať . A tak sa aj stalo z Cannes sme to zamierili do Talianska na cíp Porto Venere . Kamarát mi toto miesto vychválil, tak sme dali na jeho odporúčania.
[one_fourth]cíp  Porto Venere [/one_fourth][one_fourth]centrum Porto Venere [/one_fourth][one_fourth]cíp  Porto Venere [/one_fourth][one_fourth_last]krásny západ slnka v Porto Venere [/one_fourth_last]Zaparkovali na parkovisku (GPS:44.060281, 9.845470)  cca 1km od dedinky Porto Venere a došli sme tam na bicykli. Je to malá dedinka, ktorú navštevuje veľa turistov no nemajú miesto pre parkovisko preto sa musí parkovať trošku ďalej od dedinky. Bicykel však nie je jediná možnosť ako sa tam rýchlo dostať, pravidelne chodí aj miestna doprava. Krásu tohto miesta posúďte sami.Cesta späť bola už za tmy, romantická jazda. Ubehla rýchlo ako voda. Ráno sme vyrazili a poobede sme už boli v Rakúsku na Neusiedlersee .A odtiaľ to je domov už len na ,,skok“ .V Sučanoch sme auto vyčistili a odovzdali pracovníkom z požičovne.

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov