Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Cesta do Tatier cez Liptov

Liptovska Mara 2Blížil sa koniec leta, ale príroda nám dala možnosť užiť si ešte posledné teplé lúče. Preto sme sa rozhodli, že po lete strávenom pri mori, si užijeme aj krásy nášho Slovenska. Veľkých hotelových komplexov sme už mali dosť, rozhodli sme sa skúsiť niečo nové ,čo nám zaručí bližší kontakt s prírodou. Voľba padla na autokaravan.
Vyrazili sme štvrtok doobeda spolu s našim psíkom a bicyklami, pripravení objavovať krásne zákutia nášho Slovenska. Naša cesta začala v Turci a pokračovala smerom k Liptovskej Mare .Bola rýchla a príjemná, ale nájsť miesto podľa našich predstáv už také jednoduché nebolo. Chceli sme miesto s výhľadom na západ slnka ,ktorý sa bude odrážať na hladine jazera. Po dlhšom hľadaní ,sme ho predsa len našli. Môžem povedať ,že ešte prekročilo naše očakávanie. Veď posúďte sami ,vid. foto.

[one_half]Liptovska Mara 5[/one_half][one_half_last]Liptovska Mara[/one_half_last]
[one_half]Liptovska Mara 3
[/one_half][one_half_last]Liptovska Mara 4[/one_half_last]
Keď sme sa konečne zložili ,vybrali sme bicykle a vydali sa na obhliadku Mary. Stretli sme pár rybárov ale s úlovkom sa však nepodelili . Tak sme sa vrátili do karavanu a s večerou sme si vychutnali vytúžený západ slnka.
[one_half]Liptovska Mara 2[/one_half][one_half_last]Liptovska Mara 6[/one_half_last]
Na druhý deň sme pokračovali smerom na naše veľhory. Zaparkovali sme pri Grandhoteli v Starom Smokovci.
[one_half]Cesta do Tatier[/one_half][one_half_last]Náš Grand hotel[/one_half_last]
Opäť sme vyložili bicykle a na nich sme sa vydali na Hrebienok. Hoci je to dosť fyzicky náročné ,oplatilo sa, ušetrili sme za lanovku. Na Hrebienku pri Bielikovej chate sme nechali bicykle a ďalej sme šli peši.
[one_half]Vysoke Tatry 1[/one_half][one_half_last]Vysoke Tatry[/one_half_last]
Po ceste sa nachádzajú krásne Vodopády Studeného potoka spolu s krásnou panorámu okolitých vrchov. Zastavili sme sa na Zamkovského chate ,kde sme si dali pivečko a spravili pár fotiek s drevenými zvieratkami.
[one_half]Tatry[/one_half][one_half_last]Chata v Tatrách[/one_half_last]
Pokračovali sme na Teryho chatu, kde sme sa dlho nezdržali, lebo sme sa chceli vyhnúť stmievaniu. Cesta dole na bicykloch bola ešte rýchlejšia ako na kolobežkách ktoré na Hrebienku požičiavajú za poplatok. Večer sme sa vrátili do nášho apartmánu na kolesách, vedľa tatranského Grand hotela, kde sme strávili noc.
Posledný deň sme zvolili miernejšie tempo. Tatranskú atmosféru sme si vychutnali pri prechádzke okolo Štrbského plesa navštívili sme aj romantické Jazierka lásky.
[one_half]Štrbské pleso[/one_half][one_half_last]Štrbské pleso 2[/one_half_last][one_half]jazierka lásky[/one_half][one_half_last]jazierka lásky 2[/one_half_last]
Hovorí sa, že názov dostali podľa toho, že ležia tak blízko vedľa seba, ale dôvod je pravdepodobne ten, že jazierka boli častým cieľom prechádzok a posedení novovznikajúcich párikov pacientov z liečebných domov a zotavovní. Zaujímavosťou je, že v strede väčšieho jazierka leží na dne kamenný slovenský dvojkríž. Okolo jazierok dnes vedie upravený chodník, na ňom je osadených niekoľko lavičiek a je tu aj informačná tabuľa s ich históriou. Oddychový deň sme sa rozhodli ukončiť návštevou Aquacity Poprad.
[one_half]Sukromný apartman v Tatrách[/one_half][one_half_last]Centrum v Poprade[/one_half_last]
Pred spaním sme ešte vyrazili na prechádzku večerným mestom a vychutnali si krásne námestie Popradu. Poslednú noc sme strávili pred Aquacity Poprad na parkovisku. Ráno sme vyrazili domov oddýchnutý a nabitý energiou.

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov