Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Fotocestopis: S autokaravanom za krásami Južných Čiech

“Už dlho sme uvažovali nad dovolenkou na autokaravane a rovnako dlho nás lákali krásy Južných Čiech. Rozhodli sme sa tieto dva “sny” skombinovať a tak sme si vo dvojici prenajali autokaravan a vyrazili sme do kraja nespočetných rybníkov, malebných dediniek a historických zaujímavostí.”

hrad stemberk na karavane

juzne cechy na karavane

Zo Sučian pri Martine kde sme si požičali od spoločnosti OK karavany autokaravan Knaus Traveller, sme cestovali až do Štemberku. Toto mesto je známe predovšetkým majestátnym mestským hradom z roku 1241. Po prehliadke sme pokračovali až do mestečka Bouzov, kde sme sme sa rozhodli prenocovať, priamo pod miestnym “rozprávkovým” hradom, ktorý sme poznali aj zo seriálu o princeznej Fantagiro (49.702352, 16,893722).

hrad bouzov
Parkovisko v Bouzove

Naša cesta pokračovala do mestečka Kutná Hora, ktoré je známe najmä dlhoročnou ťažbou striebra, vďaka ktorej mestečko získalo niekoľko historicky dôležitých a naozaj očarujúcich kultúrnych pamiatok, ktoré sú súčasťou zoznamu svetového kultúrneho dedičstva už od roku 1995. Po prehliadke sme sa unavení rozhodli stráviť v Kutnej Hore ďalšiu noc v “našom” autokaravane  (súradnice : 49,947365, 15,278414)

kutna hora na autokaravaneKatedrala Kutna Hora na autokaravane

Ďalší deň sme pokračovali cez mesto Telč, s typickým juhočeským námestím a príjemným parkom, do Mikulova, v ktorom sme si pozreli ďalší impozantný zámok, ktorý sa tu vypína na brale, priamo v centre mesta ako aj výhľad, ktorý sa návštevníkom ponúka zo Sv. hory Mikulov.

telc na autokaravane

telc na autokaravane 2namestie telc autokaravanom

park telc s autokaravanomzamocka zahrada telc s autokaravanom

mikulov s autokravanomsv. hora mikulov na autokaravane

Po tejto zastávke sme pokračovali ďalej do Valdíc, kde sme sa rozhodli stráviť dlhší čas (48,740462, 16,752216). Prenajali sme si bicykle a dva dni sme si užívali nádherný Lednicko – Valtický areál. Tento zážitok určite odporúčame každému. Malebnú krajinu tu zdobia malé rybníky, posiate kvitnúcimi leknami. Pozdĺž upravených ciest stojí mnoho skvostných stavieb a ich dôkladne upravených záhrad. Toto všetko tvorí prirodzenú harmóniu s okolitou prírodou a jej faunou a flórou. Niet divu že je tento areál už od 1996 súčasťou zoznamu UNESCO.

lednice cestopis juzne cechylednicky zamok na autokaravane

Valdice na autokaravaneVyhliadka Vldice na autokaravanelednicky zamok na autokaravane 2lednicko valdicky areal na autokaravanelednicko valdicky areal na autokaravane 2

S našou dovolenkou sme boli nesmierne spokojní. Je skvelé, že len niekoľko km za našimi hranicami nájdete krajinky, kde sa cítite ako v inom svete, môžete spoznať veľa histórie a obdivovať prírodné krásy. Už teraz uvažujeme nad ďalšou dovolenkou v autokaravane, aby sme mohli spoznať aj severné Čechy- oblasť České Švajčiarsko a Český ráj.

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov