Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Na karavane do Benátok cez Dolomity (Tre Cime di Lavaredo)

Dôležitá, aj keď nepríjemná časť karavaningu je balenie a príprava karavanu. Tieto dve činnosti sú však  súčasťou každej dokonalej dovolenky.

[full_width]Parkovisko pod Tre  Cime di Lavaredo[/full_width]

Keď však človek už konečne sadne za volanta a prejde prvé desiatky kilometrov, opadne  zrazu všetok stres a starosti a dobrodružstvo môže začať. Cestu smerom do Benátok sme začali v poobedňajších hodinách a preto sme  prvú noc prespali na odpočívadle, hneď za Viedňou, odkiaľ sme mohli ráno vyraziť smerom na Alpy. Po raňajkách sme sa pustili smerom na Lienz krížom cez Rakúsko a k večeru sme si našli miesto na prenocovanie  pred Toblachom  (Dobbbiaco) v dedinke Vierschach (Versciao).

[full_width]

Toblach - Rifugio Auronzo- Cortina d´ Ampezzo

Toblach – Rifugio Auronzo- Cortina d´ Ampezzo

[/full_width]

Nebolo to síce úplne ideálne miesto na spánok, no umožnilo nám to užiť  si krásnu alpskú  cestu, ktorá na nás čakala až na druhý deň, za denného svetla.  Mohli sme teda skoro ráno vyraziť a užiť si krásnu alpskú scenériu počas prechodu od Toblachu až po svetoznámu lyžiarsku dedinku Cortina d´ Ampezzo.

[full_width]chata Rifugio Auronzo[/full_width]

Ráno sme  prešli cez Toblach a zabočili doľava smerom na Misurinu. Keďže sme chceli  ísť  s obytným autom  až priamo pod horu Tre Cime di Lavaredo (Rifugio Auronzo) do výšky  cca 2400 m.n.m. bolo potrebné  po ceste nájsť  odbočku ,ktorá by nás odviedla až hore.

[full_width]Tre Cime di Lavaredo[/full_width]

Musíte tam však  odbočiť skôr než prídete do dedinky  Misurina. Bohužiaľ  je toto miesto spoplatnené a to  pre obytné  auto sumou 36 euro, čo  je síce dosť, no na druhej strane prežiť deň , poprípade aj noc, v pohodlí karavanu s takou nádhernou panorámou, je na nezaplatenie.

[full_width]Parkovisko pod Tre Cime di Laverdo 2[/full_width]

Strávili sme tu krásny deň a večer sme sa vydali na ďalší naplánovaný bod našej dovolenky  – romantické Benátky.

[full_width]Cortina d´Ampezzo - Punta sabiony[/full_width]

V Benátkach, pokiaľ nemáte loďku, je  veľký problém s parkovaním . My sme sa preto rozhodli, že sa ubytujeme oproti mestu, na polostrove, kde budeme mať pohodlný prístup loďou do  Benátok a ešte k tomu aj nádhernú piesočnatú pláž.

[full_width]Parkovanie pri pláži Punto Sabbioni[/full_width]

Voľba padla na Punta Sabbioni. Je tu veľa kempov, pekná pláž a pravidelná lodná doprava priamo do Benátok (Venezia).

[full_width]Benatky[/full_width]

Veľmi výhodné je si kúpiť lístok na 24 hodín za 20 euro a rozdeliť si návštevu mesta  na dva dni. Môžete cestovať  nie len do centra  Benátok ale aj na všetky priľahlé ostrovčeky.

 [full_width]Punta Sabbioni[/full_width]

Náš kemp – Miramare nás v septembri  vyšiel  25 €/noc.  My sme jeho služby využili len raz keď sme potrebovali vyprázdniť wc a odpadovú vodu a doplniť čerstvú.

[full_width]Benatky 4[/full_width]

Plážová sezóna konči cca 13 septembra čo je pre karavanistov veľmi dobrá správa, lebo potom je možné kempovať priamo pri pláži úplne zadarmo ( počas sezóny je poplatok  9 €/noc).

video z tejto dovolenky

Miesto kde sme parkovali zadarmo v Punto Sabbiony – počas sezóny inak sme boli na pláži.   GPS: 45.456057, 12.437289

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov