Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Vybavenie pre karavany: Čo pribaliť, aby bola dovolenka dokonalá?

Väčšina karavanov a autokaravanov je štandardne vybavená základným príslušenstvom, aby ste sa na svojej dovolenke cítili pohodlne. Predsa len však existuje “extra” vybavenie pre karavany , ktoré síce nie je pre kempovanie nevyhnutné, ale môže dovolenku v obytnom prívese spríjemniť. Firma OK karavany má okrem prenájmu obytných aut a prívesov v predmete podnikania aj predaj príslušenstva pre karavny / obytné auta. S možnosťou namontovania na Váš obytný príves alebo autokaravan.

Vybavenie pre karavany

Vybavenie pre karavany môže zabezpečiť, aby ste sa v karavane cítili skutočne ako doma.

Nosič bicyklov pre karavany

Nepopierateľnou výhodou karavanu je možnosť objavovať. Nie ste obmedzovaný a nemusíte zostávať na jednom mieste. Keď už však nájdete dobrý kemp a svoj mobilný domov zaparkujete, jeden z najlepších spôsobov ako spoznať okolie je nepochybne bicykel. U nás  aj v zahraničí existuje množstvo cykloturistických trás. Preto ak máte radi aktívnu dovolenku nosič bicyklov na karavan by nemal vo vašom vybavenie pre karavany chýbať.

Markíza, predstan, strecha

Pre niekoho môže byť nevýhodou dovolenky v karavane obmedzený priestor. Ideálnym riešením tohto problému je nepochybne predstan, markíza či strecha pre karavany. Existuje mnoho typov a veľkostí od jednoduchých prístreškov, ktoré Vás ochránia v prípade sedenia vonku pred dažďom a slnkom až po predstany s veľkou rozlohou, ktoré dokonale zväčšia “obytný priestor”.

Skladací kempingový nábytok

Zaparkovali ste karavan v kempe a slnečné počasie priam láka na posedenie vonku. V takomto prípade je dobré mať po ruke skladacie stoličky a stôl, ktoré nie sú náročné na uskladnenie a umožnia vám rozložiť si tábor rovno pred dverami vášho karavanu a užiť si tak príjemný letný večer pod hviezdami.

Satelit

Mnoho ľudí si život bez televízie, bohužiaľ, nevie predstaviť. Ani toto však nemusí byť na dovolenke v karavane či autokaravane prekážkou. Riešením je inštalácia satelitu do vášho karavanu a dokonca tento úkon nie je nijak náročný a ani drahý.

Spoločenské hry

Prázdniny v karavane a autokaravane sú ideálne nielen pre partiu či pár, ale aj ako rodinná dovolenka. Ak teda dovolenkujete hlavne kvôli svojim ratolestiam uistite sa, že máte pre ne po ruke nejakú zábavu. Stolové hry sú výborným riešením na vyplnenie dlhej chvíle, utuženie rodinných vzťahov a v karavane vám nezaberú až tak veľa miesta. Rovnako dobre poslúžia aj bedmintonové rakety, petang či kriket.

Vybavenie pre karavany

Spoločenské hry a športové náčinie nezaberú veľa miesta a zabavia vaše ratolesti.

Vybavenie na grilovanie

Takmer každý karavan je zväčša vybavený kuchyňou so všetkým potrebným náčiním avšak ku kempovaniu neodmysliteľne patrí aj grilovačka alebo opekačka. V kempoch, kde je zakázané zakladať oheň či grilovať vám môže rovnako dobre poslúžiť elektrický gril.

 Navigácia

Už takmer neodmysliteľná súčasť každej dlhšej cesty je GPS navigácia. Samozrejme, pozeranie do papierovej mapy má svoje čaro online casino a ocitnúť sa niekde úplne inde, než ste pôvodne plánovali je istá forma dobrodružstva. Mať však navigáciu aspoň ako poistku nemusí byť niekedy na škodu.

Nafukovací čln

Hlavne v letných mesiacoch v kempingoch pri vode môže byť taký nafukovací čln nerozlučným spoločníkom. Opäť je to jedna z vecí, ktorá nezaberá príliš veľa miesta a môže vám príjemne spestriť chvíle strávené pri vode.

Predlžovací kábel na elektriku

Pre niekoho bežná vec, ale pre človeka, ktorý vyráža karavanom či autokaravanom na cesty po prvýkrát nemusí byť pribalenie predlžovacieho kábla samozrejmosťou. Každopádne by “predlžovačka” mala byť súčasťou vašej výbavy, v mnohých kempoch sa totiž napájate na centrálu niekoľko metrov od vašej parcely.

Vybavenie pre karavany v OK Karavany

Takmer všetko z tohto vybavenia pre karavany ponúkame pri prenájme karavanu a autokaravanu aj my v OK Karavany. V kufrovej časti našich karavanov sú už v cene zapožičania k dispozícií kempové stoličky a stôl spolu s grilom a dreveným uhlím. Rovnako vám nezabudneme pribaliť aj predlžovací elektrický kábel. Okrem toho vám za poplatok ponúkame tiež prenájom extra tichej elektrocentrály, prenájom navigácie, zapožičanie nafukovacieho člnu alebo predstanu.

S takýmto vybavením pre karavany by sa mal stať váš karavan počas dovolenky skutočne vaším náhradným domovom a to či už sa chystáte kempovať s vlastným karavanom, alebo s karavanom či autokaravanom prenajatým od nás.

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov