Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov
Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov

Karavan a autokaravan: kúpiť alebo prenajať?

Leto je pomaly, ale isto v plnom prúde a patrí k nemu neodmysliteľne i dovolenka. Ak už máte plné zuby typických dovoleniek na jednom mieste či spoliehania sa na cestovné kancelárie skvelou voľbou je práve autokaravan či karavan. Nastáva tu však otázka, či si karavan a autokaravan kúpiť alebo prenajať.

 

Rozhodujú financie

Rozhodovanie nemusí byť také zložité ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Aj v tomto prípade ako v mnohých iných platí, že prioritou je v prvom rade cena. Pri nových autokaravanoch sa pohybuje približne od 40 000 €, drahšie moderné  modely však môžu stáť až stovky tisíc. O niečo lacnejšie sú karavany (obytné prívesy), aj tu však musí človek počítať s investíciou radovo v desiatkach tisíc eur.

Karavan a autokaravan

Kúpiť či požičať? Aj v tomto prípade rozhodujú hlavne financie.

Ďalšou voľbou je kúpa ojazdeného karavanu alebo autokaravanu. Nikomu nemusíme pripomínať aké zložité je kúpiť spoľahlivý ojazdený automobil nie to ešte obytný príves či voz. Riziká sú o to väčšie, že karavan si kupujeme zväčša na prekonávanie dlhších trás a preto by mal byť vo výbornom technickom stave.

Rovnako, ak karavan využijete len párkrát do roka investícia doň sa vám We would like to see the dangerous, reckless, destructive, and drug abusing, justin bieber ticket deported and his green card revoked. nemusí vrátiť tak rýchlo ako očakávate. Kapitolou samou o sebe je tiež údržba a v neposlednom rade s ňou spojené skladovanie karavanu. Takto rozmerné vozidlá nie je jednoduché garážovať a držať ich celý rok niekde na dvore nie je najlepším riešením.  Karavany a autokaravany celoročne vystavené vonkajším poveternostným podmienkam sú náchylné na zatekanie.

Výhody prenajatia

Naproti tomu prenajatie casino online je oveľa ekonomickejšie nielen čo sa týka financií. V OK karavany vám prenajmeme obytný príves či voz už od 20 € na deň a okrem toho ponúkame aj množstvo výhod ako je neobmedzený limit na prejazdené kilometre či zadarmo grilovacie vybavenie a diaľničnú známku v rámci SR. Nemusíte si robiť starosti ohľadom technického stavu a servisu. Zaručujeme, že prenajímané karavany a autokaravany sú pre vás pripravené vždy v perfektnom stave. Jedinou a pre niekoho podstatnou nevýhodou môže byť fakt, že daný karavan či autokaravan nemusí byť voľný práve v čase keď to vyhovuje vám, je preto dobré uskutočňovať svoje rezervácie na prenájom včas.

Karavan a autokaravan

Prenájom má mnoho výhod. Rizikom však je, že karavan a autokaravan nemusí byť na vami požadovaný termín voľný.

Ktorý si vybrať?

Či už sa napokon rozhodnete pre kúpu alebo prenájom mali by ste okrem iného vedieť, či vám viac vyhovuje karavan alebo autokaravan. O ich výhodách a nevýhodách sa môžete dočítať v tomto článku. Ani tu však vaše rozhodovanie nekončí, keďže poznáme mnoho typov karavanov a autokaravanov a každému môže vyhovovať niečo iné.

Karavan a autokaravan

Dôležité je rozhodnúť sa aký typ karavanu a autokaravanu je pre vás ten správny.

Mali by ste pamätať tiež na to, že ak vlastníte vodičský preukaz typu B môžete s ním viesť len motorové vozidlá do 3,5 tony. Naše karavany a autokaravany, ktoré ponúkame na prenájom spĺňajú tieto požiadavky, avšak existuju obytné vozy a prívesy, ktoré patria do triedy vozidiel M1 a okrem potreby vodičského preukazu typu C sú v tomto prípade často drahšie aj poplatky za diaľnice a mýtne.

Napokon je však jedno, či sa rozhodnete, že si autokaravan či karavan kúpite alebo prenajmete. Zážitky z dovoleniek strávených na kolesách a slobodu v rozhodovaní kam sa vyberiem zajtra vám nenahradí ani tá najlepšia all exclusive dovolenka.

Karavany a Autokaravany na prenájom | Prenájom Karavanov a Autokaravanov